Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Nasza filozofia

Nasza Filozofia

ZASTANAWIAM SIĘ, CO TAK WIĄŻE CZŁOWIEKA Z ZIEMIĄ? CZY SAM ÓW WYSIŁEK BY UCZYNIĆ JĄ SOBIE PODDANĄ, CZY MOŻE LI TYLKO GŁĘBOKO PRZECZUWANE PODEJRZENIE O MOŻLIWYM PRZEKROCZENIU JEJ I WŁASNEJ NATURY – MATERII.

CZYŻ WIĘC WINOROŚL – JEJ UPRAWA, A WINO – JEGO SPOŻYCIE, NIE ZBLIŻA NAS DO TEGO CO MATERIĄ JUŻ NIE JEST…

Dla Winnicy Marcus tworzenie wina to wyrażenie jego istoty, bez ingerencji na poziomie uprawy i winifikacji tak dalece, jak tylko jest to możliwe. Dla nas to zasadniczy wyraz postawy wobec zagadnień:

natura – cywilizacja – człowiek.

Respekt dla natury, jej ochrona to podstawowy obowiązek człowieka – rolnika – winiarza.

Wspieranie a nie zmienianie 

pomaganie a nie przeszkadzanie

współistnienie a nie rządzenie

Winnica Marcus włącza się w ruch tzw. WIN NATURALNYCH.

Najprościej wyraża idee powiedzenie:

w czasie procesu od zbiorów do butelkowania – nic do wina nie „dodajemy”, nic z niego nie „zabieramy”.

Owoce na naszej winnicy są  zbierane i selekcjonowanie ręcznie, nie są siarkowane, fermentacja przebiega na drożdżach naturalnych spontanicznie,  bez kontroli temperatury, ma miejsce ograniczone filtrowanie, nie stosujemy żadnych środków/produktów/enzymów poprawiających jakość owoców, przebieg procesu fermentacji, procesu klarowania, dojrzewania, siarkowania oraz wszelkich modyfikacji w obrębie koloru i aromatów wina

Chcemy naszymi winami dzielić się z Wami, zależy nam, by były prawdziwe i wyrażały aromaty i smak tego kawałka naszej ziemi.

a
a